فکر نمی‌کنم انسانی روی زمین موجود باشه که وقتی باهاش درباره تلف کردن وقت حرف میزنم نفهمه چی میگم. درسته پدیده رایجیه، اما به شدت آزار دهنده هست. گاهی اوقات نمی‌فهمی چطور یک روز رو می‌گذرونی، و تا به خودت میای می‌بینی باید منتظر فردا باشی. البته من به هرچیزی هدر دادن وقت نمیگم. یه نقل قولی بود، نمیدونم از کی، که میگفت:

‌Time you enjoy wasting was not wasted.

خیلی کارا میکنم که شاید خیلی مفید به نظر نرسه. مثلا خیلی با دوستام حرف میزنم. این زمان به وضوح صرف کارهایی نشده که برای من فایده‌ی مستقیم داشته باشه. ولی همین که از این کارها با تمام وجود لذت میبرم برام کافیه. 

اما یه سری وقتا هست، که از هدر دادن وقت لذت نمی‌برم؛ اینجا رو میخوام حذف کنم. شاید بشه بجای این زمان، کارهای مفید بکنم. مثلا کتاب بخونم، پادکست گوش بدم یا هم اینکه درس بخونم! بله من درس هم دارم! خوبه که هر چند وقت اینو به خودم یادآوری کنم!

نمیخوام یه شبه پربازده بشم. یه جمله‌ای توی کتاب ادبیات دبیرستان بود، که میگفت هر که از هرجا هست یک گام فراتر آید. منم میخوام همین کار رو بکنم. از جایی که هستم، یک درصد بهتر بشم. همین!

خشت سوم: هدر دادن وقت

خشت دوم: آیا تو چنان که می‌نمایی هستی؟

وقت ,یه ,همین ,خیلی ,دادن ,رو ,که از ,هدر دادن ,دادن وقت ,حرف میزنم ,که میگفت

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

☆We Are Army☆ نصرت اسلامی آموزشگاه متوسطه اول مولانا روبلینک | معرفی گروهها و کانال های روبیکا ماینر و ارز های دیجیتال آشپزخانه مهران جعفرخانی راهنمای رزرو و انتخاب بهترین هتل های ایران فروش اقساطی مبلمان در کرج emdad